Articole Unirea Jucu

Unirea Jucu, victorie clară în primul meci al returului, 3-0 cu FC Bistriţa

Unirea Jucu a câştigat la scor de neprezentare meciul cu FC Bistriţa, 3-0, care a contat pentru etapa a 16-a a seriei a cincea din Liga a III-a. Partida a fost la discreţia echipei noastre, care a condus la pauză cu 1-0, după golul lui Alex Pop. Nadin Crişan şi Budică au marcate celelalte două goluri în repriza secundă, asigurând un final de meci liniştit la Jucu. Astfel, echipa pregătită de Adrian Iencsi a început cu dreptul meciurile oficiale din 2017, în urma acestei victorii reuşind să urce pe locul şase în clasament, cu 26 de puncte, la nouă în spatele liderului Hermannstadt. Următorul meci al jucanilor va fi sâmbăta viitoare, în deplasare, cu Unirea Dej.

Unirea Jucu: Sălăjan-Gîţ, Crişan, Pintea, Bituleanu-Fl. Dan, Şut, Bucur-Maxin, Alex Pop, Brumă. Au mai intrat: Cubleşan, Banyai, Budică.