Articole Unirea Jucu

Patru goluri pentru Unirea cu CS Oşorhei şi rămânem aproape de primele cinci locuri

După duşul rece de la Cugir, Unirea Jucu şi-a refăcut moralul pe „spatele” echipei CS Oşorhei, pe care a învins-o cu 4-0. Primele trei goluri, deşi au venit abia după aproape o oră de joc, au fost pe deplin meritate de echipa noastră, care a alergat mai mult, a avut o posesie superioară şi a pus o presiune permanentă în jumătatea oaspeţilor. A fost a 11-a victorie pentru jucani, care rămân pe locul şapte în clasament, la trei puncte de poziţia a cincea. Şut, Alex Pop şi Bucur au rezolvat soarta celor trei puncte între minutele 56 şi 68, Brumă stabilind scorul final dintr-un penalty, în minutul 82. Victoria l-a mulţumit pe deplin pe antrenorul Adrian Iencsi. „A fost o victorie muncită, la noi toate sunt muncite de altfel, pentru că suprafaţa de joc nu e una foarte bună. Băieţii muncesc tot timpul, aleargă, au determinare şi asta mă mulţumeşte cel mai mult. Nu am primit gol, un alt lucru care mă mulţumeşte şi am câştigat după ce am dominat adversarul din toate punctele de vedere”, a spus Iencsi, declaraţia completă a antrenorului, ca şi înregistrarea integrală a jocului, putând fi văzute mai jos. Unirea Jucu va avea acum două săptămâni de pauză, clujenii urmând să stea în etapa a 23-a. (foto) Cosmina Măcicăşan