Articole Unirea Jucu

Înfrângere la Cugir pentru echipa noastră

Unirea Jucu a pierdut, 0-2, meciul disputat marţi după-amiaza, în etapa a 21-a a seriei a cincea din Liga a III-a. Echipa noastră a ratat două şanse uriaşe de a deschide scorul, prin Cubleşan şi Brumă, în timp ce gazdele au fost mai pragmatice şi au marcat înainte de pauză prin Stoianof, la o nesincronizare a defensivei noastre. Elevii lui Adrian Iencsi au căutat egalarea în repriza secundă şi a început să rişte tot mai mult odată cu trecerea timpului, cugirenii profitând de acest lucru pe un contraatac şi majorând diferenţa cu golul lui Bold. S-a terminat 2-0 pentru Metalurgistul, singura echipă din toate cele trei serii ale Ligii a III-a care a câştigat toate meciurile disputate în retur. Mai jos aveţi înregistrarea integrală a acestui joc şi ne vedem pe stadionul din Jucu vineri la ora 17:00, atunci când avem nevoie victorie în meciul cu CS Oşorhei.

Unirea Jucu: Sălăjan-Gîţ, Pintea, Tonko, Trăistar-Covaciu, Şut-Cubleşan, Bucur, Brumă-Pop Alex. Rezerve: Ţicrea-Budică, Dan Fl, Banyai, Băghiceanu, Cocan, Maxim