Articole Unirea Jucu

FOTO/VIDEO: Victorie la scor pentru Unirea Jucu, 4-0 cu Viitorul Ulmeni

Echipa noastră a demonstrat, cu Viitorul Ulmeni, că pasul greşit făcut la Dej etapa trecută a fost doar un accident, reuşid să câştige cu 4-0, în etapa a 18-a a seriei a cincea din Liga a III-a. Jucătorii lui Adrian Iencsi şi-au demonstrat valoarea superioară în acest joc, chiar dacă s-au „încălzit” mai greu. După 1-0 la pauză, prin golul marcat de Andrei Banyai, în minutul 40, în repriza secundă formaţia noastră a reuşit să marcheze de două ori în două minute, acelaşi Banyai şi autogolul lui Hansi ducând scorul la 3-0. După alte două bare a jucanilor, Olimpiu Bucur a stabilit scorul final, 4-0, Unirea marcând şapte goluri în cele două meciuri de pe teren propriu. Mai jos puteţi vedea declaraţia antrenorului Adrian Iencsi la finalul partidei, înregistrarea integrală a partidei şi o galerie foto de la meci.

Unirea Jucu: Ţicrea-Gîţ, Pintea, Tonko, Trăistar-Şut, Covaciu-Banyai, Brumă, Fl. Dan-Bucur. Au mai intrat: Maxim, Alex Pop, Budică.