Articole Unirea Jucu

Unirea Jucu a disputat, miercuri dimineaţă, al cincilea meci amical disputat în această iarnă. Adversarul echipei pregătite de Adrian Iencsi a fost Universitatea Cluj, liderul Ligii a IV-a, care a câştigat acest meci cu 2-1. Fără o serie de jucători importanţi, accidentaţi, printre care Fertea, Alex Pop, Brumă sau Cubleşan, echipa noastră a fost condusă cu 1-0, după golul lui Adrian Pintea, din minutul 30, însă a egalat după numai patru minute, Băghiceanu reluând cu capul în plasă o lovitură liberă. Cu o bancă mult mai lungă decât a Unirii în acest meci, clujenii au reuşit să dea lovitura în minutul 81, prin Budin, însă băieţii noştri au făcut unul dintre cele mai bune meciuri de până acum. Mai jos aveţi echipa folosită de Adrian Iencsi în acest meci, următorul amical fiind miercuri, cu ASA Târgu Mureş 2, tot în Parcul „Iuliu Haţieganu” din Cluj.

Unirea Jucu: Sălăjan – Gîţ, Pintea R., Băghiceanu, Mocanu –  Maxin, Covaciu, Fl. Dan, Şut –  Bucur, Banyai. Au mai intrat: Ţicrea-Trăistar, Crişan N, Băican